• Facebook Sosyal Simge
  • Instagram Sosyal Simge

Enna Wooden Houses bir Enna Decoration Kuruluşudur.

ENNA WOODEN HOUSES SİZLER İÇİN ALIŞILMIŞIN DIŞINDA TASARIMLARI İLE TÜRKİYE'DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİREREK AHŞABI MODERN EV MİMARİSİ İLE BULUŞTURDU

Şehirden uzakta ev yaptıracak olanlarımızın çoğu öncelikle ahşap ev modellerini aklından geçirir. Yazlık bölgelerde ya da yayla evlerinde, kırsal bölgelerde doğal malzemelerden inşa edilen evlere sahip olmanın daha yaygın olmasının elbette pek çok sebebi var. Bu sebeplerin başında da pek tabii ki estetik algısı açık ve mimari açıdan mükemmeliyetçi kullanıcıların doğayla bütünleşen bir eve sahip olma arzusu ve rustik dokuyla yaratılan eşsiz ve büyüleyici güzellik geliyor. Ancak ahşap ev yaptırmanın, alışılagelmiş, sıradan ve konvansiyonel binalara göre pek çok farklı avantajı var. Uzun süredir ahşap eve sahip olan kullanıcıların bir daha asla betonarme evlerde oturamayacağını söylediklerini biliyoruz. Unutmayın ki evinizin içinde yaratacağınız huzurlu, sakin, mutluluk verici ve yaşam kalitenizi arttıran dekorasyon ve özelliklerin başladığı yer mimari ve evin binasının yapımında kullanılan malzemedir. Biz de ENNA WOODEN HOUSES olarak özellikle arazisine ev yaptırmayı düşünen müşterilerimiz için, onlara ilham verebilecek büyüleyici ahşap ev modellerini tasarladık ve aynı zamanda da ahşap evlerin saymakla bitmeyen avantajlarından bazılarını sıralamak istedik.

Doğal afetlere karşı dayanıklı

Doğal felaketlere karşı en çok direnebilen ve en sağlam yapılar arasında da ahşap evler bulunuyor. Yine oldukça yaygın olan ama aynı zamanda da yanlış olan “en sert malzeme en dayanıklı malzemedir” düşüncesi ise ahşabın depremlere, sellere ve bunun gibi doğal afetlere karşı betona ya da taşa göre daya dayanıksız olduğu düşünülebilir ama aslında doğa ananın gazabına karşı koyabilen oldukça sıkı bir malzemedir ahşap. Pek çok kasırga ve depremde zarar görmeyen ahşap yapıların olduğunu istatistiklere geçen raporlar sayesinde biliyoruz. Deprem bölgesinde yaşayan bizler için bu da en önemli avantajlardan biri haline geliyor pek tabii ki. Ne de olsa yaşadığımız acı tecrübelerden de gayet iyi biliyoruz ki, deprem öldürmüyor, bina öldürüyor.

Doğayla uyum içinde

Biliyorsunuz ki evin inşa süreci oldukça sancılı ve uzadıkça uzayan, bitene kadar türlü çeşit stresin içine girip çıktığınız telaşlı bir süreçtir. Konvansiyonel bina yapımlarında, örneğin iki katlı müstakil bir ev için bu süre birkaç seneyi bile bulabiliyor. Oysa önceden kesilmiş ve iskeleti hazırlanmış tasarımlar kullanıldığında ahşap evlerin inşa süreleri oldukça kısalıyor. Üstelik ev yapımında hava şartlarının da etkisini genellikle büyük olur, bu tip ahşap evlerde ise evin tüm üniteleri hazır geldiği ve arazide birleştirme ve montaj kısımları yapıldığı için hava şartlarından etkilenmeden çok daha hızlı çalışılabilir ve hatta modüler ahşap ev modellerinden birini seçtiyseniz haftalar içinde eviniz hazır olabilir.

Ahşap sıcaklığı ve yalıtım kolaylığı

Her zaman ahşap malzemeli bir eşyadan ya da ahşap evlerden bahsedilirken “ahşap sıcaklığı” kalıbı aslında yalnızca görünüm ve samimi dokuyu içeren bir niteleme değil. Betona dokunduğunuz an hissettiğiniz o buz gibi dokunun aksine, ahşap malzemelerde “termal kütle” adı verilen doğal bir ısı yalıtım sistemi mevcuttur ve bu sayede ahşap evlerde iç mekanların sıcaklığı çok daha kolay korunur. Hem kış hem de yaz mevsimlerinde eşsiz bir konfor sağlayan bu özelliği kışın ısınmak için harcadığınız doğal gaz ya da elektrik masrafını da hatırı sayılır ölçüde düşüren bir hayli önemli bir avantaj olarak öne çıkıyor. Enerji tasarrufu ve bir kez daha çevreye çok daha az zarar vererek ısınmak ya da serinlemek de cabası!

İç mekan estetiği

Evlerimizin iç mekanlarında ve hayatımızın büyük bir kısmını geçirdiğimiz yaşam alanlarımızda bizi mutlu edecek dekorasyonları yaratırken en çok uğraştığımız yerlerden biri de hiç şüphesiz duvarlardır. Duvar dekorasyonları evlerin en çok ihtiyaç duyduğu ve evin karakterini en çok belirleyen tasarım unsurlarıdır tabii ki. Ahşap evlerde ise özel olarak duvar dekorasyonuna para ve zaman ayırmanız gerekmez çünkü zaten ahşap duvarların dokusu mükemmel bir estetik görünüm oluşturur.

Dış mekan estetiği

Sıradan yapıların dış görünümleri her ne kadar mimari çeşitlilik gösterse de özel tasarımlı olmayan evler genellikle oldukça sıradan ve basit görünür. Özel tasarımlar için de elbette oldukça yüklü maliyet gerekiyor. Ancak en basit tasarımlı ahşap ev bile kendine has ve özgün yapısıyla karakteristik ve huzurlu bir estetik sunmayı başarıyor. Yani kısacası, çirkin bir ahşap ev yaratmak pek mümkün değil çünkü malzemenin kendisi güzelliğin garantisi olarak öne çıkıyor zaten.

Eğer nem, küf ya da böcek istilası gibi şeylerden korkuyorsanız o halde yine ahşap ev sizin için en ideal tercihlerden biri olacaktır çünkü ahşap duvarlarda bu tür problemleri hiçbir ekstra incelemeye gerek olmadan sadece bakarak görebilirsiniz. Diğer yapılarda, özellikle de beton evlerdeki duvar yapıları küfün ve böceklerin duvarların içlerine yuva yapmasına olanak verir. Oysa ahşap duvarlarda böyle bir olanak yoktur ve nem, küf ya da böceklenme başladığı anda hemen fark edilebilir ve dolayısıyla müdahale etmek de bir o kadar kolaylaşır.

Ve belki de en can alıcı özelliklerden biri, ahşap evlerin diğer yapılara nazaran oldukça ekonomik yapılar olması. Özellikle yazlık arazisine küçük bir kulübe yaptırmak isteyenler ya da modüler prefabrik ahşap ev isteyenler için, ahşap en ucuz ve pratik seçeneklerden biri.

  • Villa, villas, ev, luxury villa, holiday villa, bungalow, bungalows, bungalov, villas for rent, beach villa, ahşap, satılık, the villas, pool villa, the bungalow, ahşap yapı, ahşap ev, ağaç ev, ev fiyatları, ev yapımı, kütük ev, prefabrik ev fiyatları, holiday bungalow, konteyner, prefabrik yapı, prefabrik yapılar, prefabrik villa, villa bungalow, çelik konstrüksiyon, yapı prefabrik ev fiyatları, çelik yapı prefabrik ev fiyatları, prefabrik, çelik ev fiyatları, daire tadilat fiyatları, inşaat projeleri, luxury villas with private pool, bungalow stay, private villa, +villa +villas, evler ve fiyatları, best villa resorts, modern ev, bungalow stay in, çelik yapı fiyatları, bungalow holidays, bungalov evleri, ahşap ev fiyatları, prefabrik ev, ahşap ev yapımı, ağaç ev fiyatları, kütük ev fiyatları, istanbulda ev, ev fiyatları İstanbul, prefabrik evler, prefabrik evler ve fiyatları, bungalow with private pool, bungalov ev fiyatları, ev yapimi, ağaç ev yapımı fiyatları, ahşap ev yapımı fiyatları, ahşap kütük ev fiyatları, luxury bungalows in, ankara prefabrik ev, ev yapımı fiyatları, ahşap villa, bungalow resort in, prefabrik firmaları, prefabrik fiyatları, prefabrik inşaat, prefabrik konut, prefabrik çelik ev, piramatik ev fiyatları, piramatik evler fiyatları, prefabrik yapı firmaları, çelik konstrüksiyon fiyatları, çelik prefabrik fiyatları, bungalow in, çelik bina, çelik prefabrik yapılar, +villas villas, Modern Ahşap ev, wooden house, Mountain House, wooden houses, dağ evi, ahşap dağ evi, modern dağ evi, çiftlik evi